Back to school...

Hiába van még nyári szünet, az augusztus teljes egészében arról szól, hogy közeleg az iskolakezdés. Nekem sajnos ez a nyár volt az utolsó, amit még lustálkodással tölthettem, mivel jövőre már gyakorlaton leszek, utána pedig dolgozni fogok, remélhetőleg.

 

Jó tanács, ha most kezded a kilencediket, vagyis gólya vagy:

Már nem mindegyik iskolában tarthat avatást a végzős osztály, de ha nálatok mégis van ilyen, akkor mindenképp úgy próbáld felfogni, hogy ez egy jó móka, amire majd akkor mosolyogva fogsz visszagondolni, amikor rajtad a sor. Légy bevállalós a feladatoknál, remélhetőleg értelmes feladatokat választanak ki a végzősök. Figyelj oda, jegyzetelj, hasznos lehet számodra az általuk elkövetett hiba, illetve a feladatok is. Fontos, hogy évente változzon a tematika és a feladatok is.

 

Jó tanács, ha végzős vagy:

Megkezdődik az érettségi-para. De annyira, hogy azokat a dolgokat, amik lezajlanak előtte (szalagavató, gólyaavató, ballagás) nem élvezed ki, mert ilyen csak egyszer van az életben. (Ballagás nem.) Jó tipp az avatóhoz: ne az legyen a cél, hogy megalázd az alsóbb évest, hanem a jó kedv, nincs szükség arra, hogy kellemetlen helyzetbe hozzátok, mert akkor már se ti, se ők, se a közönség nem fogja élvezni, pedig ez lenne a lényeg. Legyetek kreatívak az ötletekkel és egy nagyon részletes és alapos menetrendet dolgozzatok ki. FONTOS: PRÓBÁLJÁTOK EL A FELADATOKAT, MÉRJÉTEK LE AZ IDŐT. Mi sajnos beleestünk ebbe a hibába és csúszott a műsor, ennek a hátránya az lett, hogy nem jutott idő minden feladatra. Ha van lehetőségetek az avató után bulit tartani, akkor már a feladatok közé lehet választani éneklős, táncolós feladatot, amivel megalapozhatjátok a jó kedvet a bulira. 

ÉRETTSÉGI: mindenki parázik tőle. És miért? Mert a tanárok beállítják, hogy ha nem tudsz valamit akkor véged van, meghalsz. Nem tudom, hogy ez a félelemkeltés szándékos-e (persze nem minden tanár ilyen), de én mint friss érettségis azt javaslom, hogy szeptembertől kezdj el tanulni rá. Az oktatas.hu-n fent vannak a feladatlapok és a megoldások, gyakorolj és ami nem megy, arra külön kell felkészülni. Oszd be a tételeket, fontos az ismétlés és hogy gyakorold a felmondást is, mérd az időt és esetleg nem sokkal a szóbeli előtt gyakorolhatsz úgy is, hogy húzol egy tételt leülsz jegyzetelsz és elmondod valakinek. Fontos, hogy próbálj meg ne izgulni, ha már eljutottál a szóbelire és mindegyik tételből tudsz okos dolgokat mondani, akkor a többiben segíteni fognak, illetve ott vannak a források is, fontos még, hogy a térképeket helyesen használd, ezt is gyakorolni kell. 

 

Sok szerencsét.!

Kommentek
  1. Én